sobota, 5 maja 2012

Król Demon – Cinda Williams Chima (Recenzja)Król Demon, pierwsza z ksiąg cyklu Siedem Królestw autorstwa Cindy Williams Chimy. Niewątpliwym atutem który sprawił że sięgnąłem po tą książkę była okładka! Grafika której nie mogłem się oprzeć gdy przechodziłem między regałami fantastyki w Empiku. Kolejnym czynnikiem który zainspirował mnie do przeczytania był sam tytuł "Król Demon" który brzmi bardzo interesująco a zarazem tajemniczo. Czy było warto? Zobaczcie sami!

Powieść rozgrywa się w królestwie zwanym Fells. Akcja przedstawiana jest z perspektywy dwójki bohaterów, wywodzących się z dwóch różnych sfer społecznych. Pierwszym z nich jest Han Alister, młodzieniec wywodzący się z miejskich slumsów. Potocznie znany jest pod pseudonimem "Bransoleciarz" i kojarzony z głową gangu Łachmaniarzy. Bieda, przestępczość oraz życie na ulicy nie jest mu obce. Drugą postacią której losy śledzimy jest księżniczka Raisa, potencjalna następczyni tronu. Dziewczyna o korzeniach arystokratycznych, pławiąca się we wszelkich dobrach i luksusie. Za wszelką cenę chciałaby zasmakować samodzielnego, zwykłego życia, ponieważ ma dosyć "bycia pod kloszem". Już niebawem jej życzenie się spełnia, bowiem rozpoczyna się sieć spisków i intryg wymierzonych w królestwo. Przyjdzie jej zmierzyć się z trudami życia zwykłego szarego człowieka, przyjdzie jej również poznać "szarego" chłopaka ze slumsów Hana. Co wyniknie z tej znajomości? Czy uda im się przezwyciężyć wszelkie napotkane przeciwności losu?

Król Demon pisany jest prostym językiem, dzięki czemu czyta się go lekko i przyjemnie. Mimo tego iż początkowo akcja nie jest zbyt wartka, z każdą kolejną kartką nabiera rozpędu. Być może lektura nie zaskakuje niczym nowym, ale również nie powoduje znużenia. Jest przyjemna, przeznaczona raczej dla średnio wymagających czytelników, ale śmiem twierdzić że każdy znajdzie tu coś dla siebie, od ulicznych potyczek, walk poprzez dworskie intrygi, zdrady, romanse i dobre poczucie humoru.
Podsumowując: polecam książkę wszystkim fanom fantastyki, jeśli cenicie połączenie przygody i fantasty "Król demon" jest odpowiednią książką dla Was!

Ocena książki: 4/6

7 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać te książkę:) Fajnie ,ż tworzysz z nami fanpage.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę jak najbardziej polecam :) Powinna Ci się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam wszystkie trzy dostępne tomy cyklu Siedem Królestw i z braku cierpliwści jestem na etapie czytania 4tomu po angielsku "Karmazynowa korona". Jak najbardziej polecam te pozycje dla miłośników fantastyki. Jak skończę to podzielę sie swoją opinią co tej, którą właśnie kończę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja aktualnie jestem w posiadaniu 3 tomów, mam zamiar przeczytać Wygnaną Królową oraz Tron Szarych Wilków. Co do 4 tomu, ma się ukazać w PL na początku stycznia przyszłego roku :)

   Usuń
 4. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 5. 54 year-old Programmer III Danny Foote, hailing from Langley enjoys watching movies like "Outlaw Josey Wales, The" and Pet. Took a trip to Historic City of Sucre and drives a Grand Prix. sprobuj na tej stronie

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy tak wielu #sanok apartamenty i #sanok domy do wyboru, jak można znaleźć ten właściwy? nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń