wtorek, 24 września 2013

"Wygnana Królowa" - Cinda Williams Chima (recenzja)

 
 
 
Tytuł: Wygnana Królowa
Seria: Siedem królestw
Autor: Cinda Williams Chima
Wydawnictwo: Galeria książki
Ilość stron: 672
Rok wydania: 2011
Moja ocena: 4/6

"Wygnana Królowa" - to drugi tom cyklu "Siedem Królestw", autorstwa Cindy Williams Chimy. Poznajemy w nim kontynuację losów głównych bohaterów: Hansona Alistera oraz księżniczki Raisy. Czy ich ścieżki znowu się złączą? Czy bezpiecznie dotrą do Oden's Ford, aby podjąć szkolenie? Czy unikną niebezpieczeństw, które czają się w krainach ogarniętymi wojną? 

Tytuł "Wygnana Królowa" nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce pod koniec poprzedniego tomu. Wówczas to księżniczka Raisa ana' Marianna - następczyni tronu Fells, postanawia uciec z zamku przed swoimi wrogami - Bayarami, oraz przymusowym małżeństwem. W ucieczce pomaga jej przyjaciel, kapral Gwardii Królewskiej - Amon Byrne. Wraz ze swoją Wilczą Zgrają, chronią Raisę i eskortuje ją do akademii wojskowej Wien House w Oden's Ford. Podróż jest długa i pełna niebezpieczeństw, a wbrew pozorom mury uczelniane wcale nie zagwarantują sielanki i beztroskiego, bezpiecznego życia...

Równolegle do wyżej opisanych wydarzeń w drogę do Mysterwerku, szkoły czarowników wyrusza Han Alister wraz ze swym przyjacielem Tancerzem Ognia. Każdy jego krok uważnie śledzą Bayarowie, którzy pragną za wszelką cenę odzyskać skradziony przez Hana amulet. W Mysterwerku na Hana czeka równie wiele niebezpieczeństw, co na ulicach Łachmantargu. Kim okaże się tajemniczy Kruk? Mistrz, który obieca nauczyć go tajników czarnej magii...

Co wyniknie z tego gdy trakty Raisy i Hana skrzyżują się ponownie? Jak zakończy się ta iście epicka opowieść o przyjaźni i miłości uwikłanej w bezwzględną intrygę? Aby odpowiedzieć na te pytania należy obowiązkowo sięgnąć po "Wygnaną Królową"!

Cinda Williams Chima w kolejnym tomie swojej powieści rozwija i napędza akcję. Bohaterowie stają się bardziej dynamiczni, dorastają, doskonalą swoje umiejętności. Książka absorbuje uwagę czytelnika już od pierwszych stron, dosłownie nie można się od niej oderwać! Liczne zwroty akcji, potrafią zaskoczyć co niemiara, a humorystyczne sytuacje wywołać uśmiech na twarzy. Wszystko to napisane jest lekkim, przystępnym językiem, który tylko zachęca do wertowania kolejnych rozdziałów.

Polecam "Wygnaną Królową" każdemu, kto lubi lekką, lecz zarazem interesującą fantastykę. Książkę pomimo jej objętości czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jest to doskonała dawka rozrywki, idealna na długie jesienne wieczory. Kto miał okazję przeczytać "Króla Demona", na pewno i tym razem się nie zawiedzie!
2 komentarze:

  1. najbardziej w seriach drażni mnie to, że kolejne części są wydawane co kilka miesięcy... ale wyczekałam, mam wszystkie - dobrze się czytało :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie już są uroki wydawnictw, muszą narobić nieco "smaczku", oczywiście to również zabieg czysto marketingowy :)

    OdpowiedzUsuń