sobota, 2 listopada 2013

"Sezon Burz" - Andrzej Sapkowski (zapowiedź)


Autor: Andrzej Sapkowski

Wydawca: SUPERNOWA- Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
 
Okładka: miękka
 
Data premiery: 06.11.2013
 
 

Wielki mistrz fantastyki - Andrzej Sapkowski powraca! Autor ponownie wprowadza nas do świata pełnego magii, czarodziejów, i innych mitycznych stworów. Przede wszystkim jednak jest to powrót przygód wiedźmina, wielbionego przez rzesze fanów Geralta z Rivii. Czy "Sezon Burz" będzie na równie wysokim poziomie jak "pięcioksiąg o wiedźminie"? Już wkrótce się przekonamy!

 
Opis:
 
Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.

 „Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.

WIEDŹMIN. SEZON BURZ to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…

 
 
 

7 komentarzy:

 1. Brat zaczął czytać - mówi, że ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za twórczością Sapkowskiego, więc sobię daruje.

  OdpowiedzUsuń
 3. książkę nabyłem w przedsprzedaży na allegro. jest świetna, wciąga i fascynuje jak wtedy, czternaście lat temu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Stary dobry Geralt powrócił :) polecam książkę z całego serca, mimo pewnych niedociągnięć. A jak już przeczytasz (albo zanim to zrobisz), sprawdź, że warto: http://kubekzherbata.blogspot.com/2013/11/imbryk-z-mieszanka-herbat-sezon-burz.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Wciąż czekam by dorwać gdzieś książkę okazyjnie;D przeczytam z pewnością!

  OdpowiedzUsuń
 6. Do starego dobrego Geralta mu daleko moim zdaniem :) zwłaszcza że według zapowiedzi sprzed dwóch lat miało go tam nie być :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skończyłam sagę, ale nie wiem kiedy sięgnę po Sezon ;)

  OdpowiedzUsuń