piątek, 1 listopada 2013

Ku pamięci...

Październik przeminął z prędkością światła... nie zdążyłem nawet nic opublikować na blogu. Cóż czasem tak bywa, w natłoku zdarzeń ciężko pogodzić obowiązki życia codziennego z publikowaniem postów, ale nie o tym chciałem napisać. Dzisiejszy dzień, 1 listopada, jest dniem szczególnym. Pogrążeni w refleksjach i zadumie skupiamy się na tych którzy byli dla nas ważni, na naszych bliskich, tych których już z nami nie ma, tych którzy odeszli...

 
 
 
Nie stójcie nad moim grobem i nie płaczcie;
Nie ma mnie tam. Ja nie śpię.
Jestem tysiącem wiatrów, które wieją;
Jestem diamentowym blaskiem na śniegu;
Jestem światłem słonecznym na dojrzewającym zbożu;
Jestem łagodnym jesiennym deszczem;
Kiedy budzicie się w porannej ciszy,
Jestem śmigłym lotem cichych ptaków.
Jestem łagodną gwiazdą, która świeci w nocy.
Nie stójcie nad moim grobem i nie płaczcie,
Nie ma mnie tam....."


 
W ostatnim czasie odeszło wielu znakomitych pisarzy. Korzystając z okazji chciałbym uczcić tym krótkim postem ich pamięć. Nie będę tutaj wymieniał imion i nazwisk, potraktuję tę kwestię ogólnikowo, przynajmniej nikomu nie umniejszę i nie potraktuję jako autora "niższych kategorii".
 
 
2 komentarze:

  1. Niestety co roku tracimy wspaniałych pisarzy... Listopad jest chyba idealnym miesiącem, żeby zapoznać się z twórczością tych, którzy odeszli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, ale jedno jest w życiu pewne - śmierć. Jej nikt nie oszuka, tak samo jak postępującego czasu. Dlatego trzeba potrafić docenić to co pisarze zostawili dla potomnych!

    OdpowiedzUsuń